AKTUÁLNE : Dotácie do výšky 4025 € na obnoviteľné zdroje energie. VIAC INFO.

Klimatizácie

Vždy každoročne pred príchodom z roka na rok teplejších letných dní, je vhodný čas sa (nielen) na leto pripraviť. Pokiaľ ste sa ešte nerozhodli, či je pre vás klimatizácia vhodným riešením, mohli by vám pri rozhodovaní pomôcť odpovede na tie najčastejšie otázky o klimatizáciách.

 

Aké existujú typy klimatizácií?


Klimatizácia je možné deliť podľa rôznych kritérií, to najdôležitejšie členenie však delí klimatizácia na mobilné a stacionárne. Mobilná klimatizácia je možné podľa potreby premiestňovať (bez nutnosti stavebných úprav). Oproti tomu klimatizácia stacionárne stavebné úpravy vyžadujú a sú preto určené na pevné umiestnenie.

 

Čo klimatizácia vie?


U tejto otázky sa možno mnohí zo čitateľov usmievajú, ale treba dodať, že úplne neprávom. Veľká časť ľudí si totiž stále myslí, že jediné, čo klimatizácia vie, je ochladzovanie vzduchu. Ale to rozhodne nie je pravda. Moderná klimatizácia toho ponúka oveľa viac. Okrem chladenia vie klimatizácia tiež kúriť. Navyše tiež čistia vzduch a znižujú vlhkosť v miestnosti, čím účinne bojujú proti tvorbe plesní.

Aké sú výhody kúrenia klimatizáciou?


Kúrenie klimatizáciou je ekologický zdroj vykurovania, ktorý miestnosť vykúri veľmi rýchlo. Vďaka lacnejšiemu tarifu prináša tiež znateľnú úsporu nákladov za vydanú elektrickú energiu.

 

Na čo sa zamerať pri nákupe klimatizácie?


Pred kúpou klimatizácie je potrebné zohľadniť hneď niekoľko faktorov a podľa toho vybrať tú najlepšiu klimatizáciu. Vždy by ste si mali ujasniť účel, kvôli ktorému chcete klimatizáciu zaobstarať. Ďalej by ste sa mali zaujímať o výkon, spotrebu, hlučnosť av neposlednom rade aj o jej cenu. Pri výbere klimatizácie je vždy lepšie poradiť sa s odborníkom.

 

Ako používať klimatizáciu, aby nemala negatívny vplyv na zdravie a na akú teplotu mám klimatizovať miestnosť?


Pokiaľ používame klimatizáciu, je dôležité dodržiavať niekoľko zásad, ktoré zabraňujú negatívnym vplyvom na naše zdravie. Najdôležitejšou zásadou je mať nastavený správny rozdiel medzi teplotou vo vnútri a teplotou vonku. Teplotný rozdiel by nemal byť nikdy vyšší ako 6 stupňov. Ďalšie odporúčanie je nesadať si priamo pod klimatizačnú jednotku. Pokiaľ by ste túto zásadu ignorovali, koledujete si nielen o prechladnutí, ale aj o nepríjemné svalové problémy. Keďže klimatizácia vysušuje vzduch, je tiež veľmi dôležité nezabúdať na pravidelný a dostatočný pitný režim.

 

Ak budem mať klimatizáciu zapnutú aj v noci, nebude ma budiť?


Ale kdeže, to je už dávno vyvrátený mýtus. Áno, predtým klimatizácia bola hlučná, ale tieto doby sú už našťastie dávnou minulosťou. Moderné klimatizácie sú veľmi tiché.

 

Aká je životnosť klimatizácií?


Životnosť klimatizácie vždy závisí od viacerých faktorov. Tými sú napríklad: dĺžka a frekvencia jej prevádzky, kvalita komponentov a tiež to, či má klimatizácia pravidelný odborný servis. Pravidelne servisovaná klimatizácia môže mať životnosť až 15 rokov.

Ako často je potrebné vykonávať servis klimatizácie?


Frekvencia potrebného servisu záleží na intenzite používania vašej klimatizácie. Pokiaľ klimatizáciu používate v domácnosti, odporúča sa spravidla servisovať ju 1x ročne, a to najlepšie pred začiatkom sezóny.

 

Zvládneme montáž klimatizácie sami?


Inštalácia a montáž klimatizácie rozhodne nie je jednoduchou záležitosťou, a preto vždy odporúčame prenechať ju odborníkom.

 

Premýšľate o kúpe klimatizácie?


Zavolajte na telefónne číslo +421 903 702 239 a poraďte sa s nami, alebo sa pozrite na ponuku klimatizácií. Radi vám pomôžeme vybrať tú správnu klimatizáciu.

Späť do obchodu