AKTUÁLNE : Dotácie do výšky 4025 € na obnoviteľné zdroje energie. VIAC INFO.

Tepelné čerpadlá s fotovoltikou

2 položiek celkom

 Ako funguje tepelné čerpadlo s fotovoltikou?

Z dlhodobých meraní vyplýva, že kombináciou fotovoltaiky a tepelného čerpadla je možné pri ich optimálnej spolupráci dosiahnuť úplne zásadné úspory. „Už obyčajné nahradenie elektrokotla čerpadlom znamená úsporu okolo 40 %. Pokiaľ do hry vstúpi aj fotovoltika, dá sa pri využití všetkých benefitov oboch technológií – teda zelenej elektriny, ohrevu vody, vykurovania a chladenia – docieliť pokles nákladov na energie až o 75 %.

Prečo najviac ušetríte práve s kombináciou tepelného čerpadla a fotovoltiky 

Najväčšie množstvo elektriny sa v domácnosti spotrebuje na vykurovanie, chladenie a ohrev vody. Pokiaľ teda zvolíte kombináciu fotovoltaiky a tepelného čerpadla, máte vyhrané. Počas väčšiny roka vám chod týchto náročných spotrebičov zabezpečí slnečná energia. Prebytočná elektrina sa dá navyše uložiť do virtuálnej batérie na využitie v čase, keď slnko nesvieti. Ak vezmeme do úvahy reálny začiatok a ukončenie vykurovacej sezóny od začiatku októbra do polovice mája je možné ušetriť v kombinácii fotovoltika tepelné čerpadlo až 40% nákladov na vykurovanie.

Fotovoltaika a tepelné čerpadlo: Inteligentné využívanie energie

Naše tepelné čerpadlá vedia s nami dodávanými fotovoltaickými elektrárňami inteligentne komunikovať.
Pri prevádzke kombinácie fotovoltaiky s tepelným čerpadlom budete užívať reguláciu nespotrebovanej energie pomocou moderných systémov, ktoré dokážu rozpoznať množstvo prebytkovej energie z fotovoltaiky a potom regulovať tepelné čerpadlo tak, aby sa dostalo do rovnováhy medzi spotrebou a vyrábaním elektriny.

Systém ďalej využije prebitočnú energiu na poháňanie spotrebičov v domácnosti (práčky, sušičky, umývačky) alebo napríklad na nabíjanie elektroautá pomocou nabíjacej stanice.

Chcete využívať vyrobenú elektrinu na maximum?

Zlaďte chod domácnosti s fotovoltaikou. Spúšťajte spotrebiče pokiaľ možno cez deň, kedy fotovoltaická elektráreň vyrába najviac energie. Na to môžete používať funkciu odloženého štartu, ktorou v súčasnosti už disponuje väčšina zariadení.

Žiť hospodárne môžete ihneď

Oslovte nás, a mi vám objektívne zhodnotíme, či je kombinovanie dvoch zariadení to pravé práve pre vašu domácnosť, prípadne navrhneme iné najvhodnejšie riešenie a svoj sen o úspornej a ekologickej domácnosti môžete zhmotniť čo nevidieť.

Tepelné čerpadlo aj fotovoltaiku nainštaluje do 30 dní.

Výhoda pre vás

Všetko vrátane kurenárskych i elektroinštalačných prác zrealizujeme ako jedna firma a zastrešíme tým všetky procesy. Ušetríme vás tak vyčerpávajúceho „naháňania“ remeselníkov z rôznych firiem a ich synchronizovanie.

Šetrite svoje peniaze aj prírodu


Kombinácia fotovoltaiky a tepelného čerpadla je vo svojej podstate geniálna. Po veľkú časť roka vám zaistí energetickú nezávislosť, pretože teplá voda na umývanie alebo voda na vykurovanie či chladenie bude čisto z vašej vlastnej výroby alebo len s veľmi nízkymi prevádzkovými nákladmi.

Dokonalé riešenie – ako funguje tepelné čerpadlo a solárne panely


Tepelné čerpadlo napájané fotovoltaikou na svoju prevádzku využíva elektrinu, ktorú pre neho po väčšinu roka vyrobia solárne panely. Cez deň vám fotovoltaika zaistí maximum energie zo slnka s tým, že ju múdro uloží do virtuálnej batérie, môžete mať zásobu pre potreby vašej domácnosti aj na večer.

Oba systémy sú spolu prepojené tak, že striedač fotovoltaickej elektrárne komunikuje s reguláciou tepelného čerpadla. Na základe aktuálneho výkonu fotovoltaiky moduluje tepelné čerpadlo výkon kompresora.

 

Predĺžte životnosť tepelného čerpadla


Fotovoltaická elektráreň zároveň dobre slúži tepelnému čerpadlu tým, že mu šetrí prevádzkové hodiny, čo predlžuje jeho životnosť.

 

Vyplatí sa kombinácia vždy?


To, či sa vám kombinácia tepelného čerpadla a fotovoltaiky oplatí, je potrebné vopred dôkladne prepočítať a systém vhodne nadimenzovať tak, aby ste maximum vyrobenej energie dokázali spotrebovať. Najväčšie úspory vám prinesie v prípade, že budete tepelné čerpadlo využívať nielen na vykurovanie, ale v lete aj na chladenie domácnosti.

V niektorých prípadoch nemusí byť priame napojenie oboch systémov vhodné. Tepelné čerpadlo sa v takýchto situáciách dá zapojiť ako klasický spotrebič.

Pripravovaná dotácia výrazne zníži vašu investíciu prostredníctvom nového projektu Zelená domácnostiam je v Programe Slovensko vyčlenených z európskych zdrojov vyše 140 miliónov eur, ktoré bude možné využiť do roku 2029

Čo vám môžeme ponúknuť


- objektívne vám poradíme,
- zariadime všetky projekčné práce
- navrhneme technologické riešenie a jeho návratnosť
- vypracujeme rozpočet celého riešenia s konečnou cenou
- zaistíme vám vybavenie dotácií a súvisiacu administratívu
- realizujeme dielo – rýchlo a spoľahlivo
- poskytneme vám monitorovacie centrum (24/7)
- obstaráme servisné služby vrátane opráv – máme na to sieť Partnerov po celej SR
- ponúkneme naše komplexné skúsenosti a znalosti v rámci obnoviteľných zdrojov a moderných technológií.

 

Najčastejšie otázky

 

 

Ako sa líši návratnosť tepelného čerpadla od kombinácie čerpadla a fotovoltaiky?


Návratnosť je samozrejme individuálna a záleží na mnohých faktoroch. Všeobecne sa však dá povedať, že v prípade bežného rodinného domu ušetríte kombináciou fotovoltaiky a tepelného čerpadla viac, ako keď budete mať iba jednu z týchto technológií. Šetríte totiž zároveň za vykurovanie, chladenie, ohrev vody aj prevádzku domácich spotrebičov. Keď vezmeme vyššie uvedený modelový príklad v tabuľke, návratnosť samotnej fotovoltaiky by uňho dosahovala približne 6,9 ​​rokov. Návratnosť kombinácie fotovoltaiky a tepelného čerpadla sa stlačila na iba 4,1 rokov.


Čo ak výroba energie nebude dostačujúca?


Tepelné čerpadlo sa vráti do štandardného chodu. Šetriť financie budete aj tým, že je možné nastaviť výrobu tepelnej energie v čase, keď vás elektrina vyjde lacnejšie v závislosti od ročného obdobia.

Ako systém reaguje na rýchle zmeny počasia?


V zime vie systém s predstihom kúriť, v lete naopak chladiť, takže nepocítite rozdiel vo vašom tepelnom komforte. Regulácia k tomu dokáže vyhodnotiť, čo je výhodnejšie - či odobrať elektrinu z fotovoltaickej elektrárne, alebo zo siete. Táto funkcia navyše bude šetriť vaše financie.

 

Dá sa povedať, že môžem fotovoltaikou kúriť alebo chladiť?


Je zrejmé, že fotovoltika počas zimy nedodá toľko potrebnej energie, koľko vyžaduje vykúrenie objektu. Aj tak ale tepelné čerpadlo a fotovoltaika výrazne znížia vaše náklady na vykurovanie: pre prípad chladenia naše tepelné čerpadlá vedia plne nahradiť klimatizáciu. Pokiaľ máte v dome podlahové kúrenie, dá sa s ním v kombinácii s našimi tepelnými čerpadlami chladiť. V tomto prípade sa nemusíte báť, že vám bude zima od nôh. Doma vám bude príjemne a odpadajú aj zdravotné problémy, ktoré niektorým ľuďom spôsobuje klasická klimatizácia. Pocitovo možno takto chladené miestnosti prirovnať k pobytu v starej kamennej budove, zámku, alebo jaskyni. Aj keď podlahové kúrenie nemáte, tepelným čerpadlom chladiť dom môžete – stačí nainštalovať aktívne chladiče Fan-coil. Ak si nie ste istí, ktorý variant chladenia sa pre vás hodí lepšie, ozvite sa nám. Radi vám poradíme. 

Koľko zaplatím za chladenie domu tepelným čerpadlom?


Náklady budú nižšie ako pri klasickej klimatizácii. Pokiaľ navyše bude v systéme aj fotovoltaická elektráreň, tepelné čerpadlo bude vedieť plne využívať slnečnú elektrinu tak, aby ste ušetrili čo najviac – vie chlad akumulovať dopredu, keď elektráreň funguje tak, že vyrába viac elektriny, než sa v domácnosti aktuálne spotrebúva. Takže chladíte z prebytkov elektriny s naozaj minimálnymi nákladmi.

Koľko ma bude stáť ohrev teplej vody?


Zostavy s tepelnými čerpadlami ohrievajú teplú úžitkovú vodu tri až päťkrát lacnejšie oproti klasickému elektrokotlu – pozrite sa na detaily jednotlivých zostáv. Pokiaľ je v systéme pripojená aj fotovoltaická elektrárne, od marca do októbra budete mať teplú vodu zadarmo, vďaka prebytkom slnečnej energie, ktoré vie tepelné čerpadlo naplno využiť.

Vie čerpadlo efektívne komunikovať so solárnou elektrárňou?


Áno. Máme prepojenú komunikáciu medzi striedačom a regulátorom tepelného čerpadla.
Na základe aktuálneho výkonu fotovoltiky moduluje tepelné čerpadlo výkon kompresora.

Ak hľadáte riešenie na mieru prosím kontaktujte nás pre návrh riešenia na mieru a vypracovanie cenovej ponuky zdarma.

 
 
 
 

Dodanie na kľúč
Dodanie na kľúč
Dotáciu vybavíme za vás
Dotáciu vybavíme za vás
Krátka doba realizácie
Krátka doba realizácie
Garancia doručenia
Garancia doručenia
Späť do obchodu